Katowice: Toalety w dobrej cenie

Niestety nie chodzi o balową kreację na czerwony dywan w Hollywoodzie, czy innych Międzyzdrojach... Katowice chwalą się nowymi toaletami w centrum miasta. Na katowickim rynku, powstał właśnie dwukondygnacyjny budynek, w którym będzie można pójść za potrzebą oraz jak chwali magistrat dobrze zjeść!
Miejski szalet zlokalizowany jest przy ul. Rynek 5, składa się z toalet dla kobiet i mężczyzn, a także pomieszczenia, które będzie dostosowane zarówno dla osób niepełnosprawnych, jak również rodziców małych dzieci.. Ciekawostką są interaktywne lustra, które znajdują się w pomieszczeniach toalet. Można się w nich zarówno przejrzeć, jak i jednocześnie są nośnikiem, na którym można wyświetlić informację, film lub zdjęcie. Toaleta będzie działała całą dobę i będzie bezpłatna.
Przeznaczenie budynku jest jednak znacznie większe. - Powstanie pawilonu astronomicznego oznacza zakończenie kilkuletniej przebudowy rynku, która zdecydowanie zmieniła wizerunek Katowic. Plac Kwiatowy, czy też sztuczna Rawa z palmami to miejsca, które przyciągają tysiące katowiczan, a także gości rozmaitych wydarzeń, które odbywają się w sercu Śląska. Wkrótce rozpocznie się procedura poszukiwania ajenta na część usługową. Zależy nam na tym, by powstało tu miejsce przyciągające mieszkańców dobrą kuchnią i wyjątkową atmosferą. Na pewno nie będzie tu gastronomii typu fastfood – zapowiada Ewa Biskupska, rzecznik Urzędu Miasta Katowice.
Z uwagi na specyficzną lokalizację tego obiektu – w sercu powstającej metropolii - zadbano o wysokiej jakości wykończenie wykonane ze szklanych paneli z grafiką i okładzin ze spieku kwarcowego. Dodatkowo armatura sanitarna działa bezdotykowo – jest uruchamiana przez fotokomórkę. Fasada budynku jest wykonana z szkła przeziernego, które jest bezpieczne i przeciwsłoneczne. Koszt inwestycji to prawie 4,5 mln złotych.
źródło: UM Katowice