Cypr - kraj przyjazny biznesowi
Cypr to jedno z państw członkowskich Unii Europejskiej, które cechuje się dość niskim opodatkowaniem oraz silną gospodarką, która wspiera różnorakie inwestycje. Założenie spółki na Cyprze jest szybkie oraz wiąże się z niedużymi kosztami - całość tychże wynosi ok. 2000 euro.
To, co najbardziej przyciąga na Cypr inwestorów to tamtejszy podatek dochodowy, który w wersji standardowej wynosi jedynie 12,5%. Można śmiało powiedzieć, iż jest to bez wątpienia jeden z najniższych podatków dochodowych w całej UE. Polscy przedsiębiorcy nie muszą opłacać go podwójnie, gdyż Cypr i nasz kraj posiadają podpisaną umowę o zakazie podwójnego opodatkowania.
Stawka wolna od podatku obowiązująca na Cyprze jest dość wysoka, co także jest powodem, który przyciąga na Cypr podmioty z kapitałem. Stawka ta wynosi 19.500 euro, co w przeliczeniu na złotówki daje kwotę ok. 80.000 złotych.
Poza dość niskimi podatkami, Cypr kusi także swoją otwartością kulturową. Nietrudno znaleźć tu dobrze wykwalifikowanych pracowników, którzy dodatkowo posługują się językami obcymi. Założenie oraz prowadzenie firmy na Cyprze jest także korzystne ze względu na elastyczne środowisko biznesowe i rozległy rynek usług, który pozwala na prowadzenie bardzo różnorodnych działalności.
Fachowe wsparcie w zakładaniu spółek na Cyprze
Jeśli jesteś przedsiębiorcą i zamierzasz wejść ze swoją spółką na rynek cypryjski, a jednocześnie nie wiesz, jak zabrać się za formalności, możesz skorzystać z usług odpowiedniej firmy.
W zależności od tego, jaką formę prawną wybierze dany przedsiębiorca, firma pomoże mu ją zarejestrować i prowadzić – sprawdź również: rejestracja spółki na Cyprze. Na Cyprze można się spotkać z takimi formami prawnymi jak: spółka europejska, spółka zwykła lub komandytowa oraz spółka korporacyjna, samozatrudnienie jak i oczywiście oddział firmy.
By założyć firmę na Cyprze potrzeba jednego lub kilku akcjonariuszy. Zakładanie spółki na Cyprze w formie prywatnej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością nie wymaga minimalnego kapitału. Jeśli zaś firma ma mieć formę publiczną, kapitał zakładowy wynosi w tym przypadku 15 000 euro.