Jak Niemcy zarabiają na Polakach. Sieciówki sprzedają stary, przeceniony sprzęt 30-50 proc. drożej niż na rynku niemieckim
Klienci gorszego sortu.
- W sklepach niemieckiej sieci „Media Markt” w Polsce reklamowany sprzęt jest bardzo często jako „techniczna nowość”, a więc znacznie droższa od innych, gdy tymczasem w Niemczech został on już dawno przeceniony, bo na tamtejszy rynek weszły dużo nowsze produkty. Tak jest w przypadku komputerów, drukarek, sprzętu fotograficznego, pralek i wielu urządzeń kuchennych. Zdarza się, że ten sam sprzęt (marka, model) potrafi być w Niemczech tańszy o 30–50 proc. niż w Polsce – komentuje dr Leszek Pietrzak.
- Również produkty spożywcze, jakie wysyłane są z Niemiec do Polski nie są takie same jak te, która trafiają na rynek niemiecki – dodaje.
Gazeta Finansowa
Ja kupuje Polskie produkty lub inne oprócz niemieckich. Zawsze patrze na producenta. Niemcy nas zawsze wykorzystują. Nie dajmy się .
Bardzo dobre podejście! Ja mieszkam od wielu lat za granicą, właśnie w Niemczech i nawet jakbym chciał to nie mogę kupować polskich produktów - bo ich tu po prostu NIE MA! Polskie firmy nie potrafią wejść na niemiecki rynek, moim zdaniem w zachodniej części Niemiec (mieszkam w Kolonii) po prostu NIE ISTNIEJĄ.
Czy kupowanie polskich produktów wpłynie na ich jakość? Nie wiem. Wiem że takim markom jak Miele, Bosch czy Krups długo nie będą konkurencją (chociaż Bosch i Krups nie są już "czysto"niemieckimi firmami)