W taki sposób rosyjskie władze i media starają się chociaż w jakiś sposób sprzeciwiać się skutecznym sankcjom i wsparciu dla Ukrainy ze strony USA, tworząc podobne informacje skierowane najpierw do rosyjskiego odbiorcy. Sondaż przeprowadzony przez The Washington Post i antenę ABC, o który opierają się rosyjskie media, dotyczył różnych tematów, między innymi tam zabrzmiało pytanie: „Wspierają Państwo czy nie wspierają to, w jaki sposób Biden reguluje sytuację między Rosją a Ukrainą?”. Według wyżej wymienionego sondażu ilość Amerykanów, popierających działania Bidena powiązanych z wojną na Ukrainie, się powiększyła. Przy tym ilość osób, która nie popiera, została na tym samym miejscu. To badanie świadczy o tym, że większość Amerykanów mimo niepokoju wobec wojny jest zgodna z tym, że Ukrainie należy pomagać jeszcze więcej. Inne badania, przeprowadzone w różnym czasie i przez różne organizacje również potwierdzają szerokie wsparcie wśród Amerykanów i udzielenie pomocy.
"The Washington Post" tak opisuje uzyskane wyniki: "Biden otrzymał wyższą ocenę za działania związane z wojną na Ukrainie niż dwa miesiące temu – z 33% poparcia w lutym do 42% w najnowszym sondażu. Ale 47% nadal nie popiera, jak również to było w lutym. Poprawa wynika przede wszystkim ze spadku odsetka osób, które dwa miesiące temu nie miały zdania na ten temat. Ale w tym samym badaniu respondenci zostali również zapytani o pomoc dla Ukrainy w wojnie z Rosją udzieloną przez Stany Zjednoczone. A na pytanie: " Jak uważają Państwo, czy USA robią za dużo, za mało czy wystarczająco, aby wesprzeć Ukrainę w wojnie z Rosją?", 37% respondentów odpowiedziało za mało, 36% to wystarczy, a 14% to za dużo. Ponadto, według tego badania, 55% Amerykanów uważa, że Stany Zjednoczone powinny zapewnić jeszcze większą pomoc wojskową Ukrainie (35% jest przeciw), 67% respondentów uważa, że konieczne jest wzmocnienie sankcji gospodarczych wobec Rosji (22% jest przeciw), 76% uważa, że należy zapewnić Ukrainie jeszcze więcej pomocy humanitarnej (16% jest przeciw), a 21% Amerykanów popiera bezpośrednie działania wojskowe przeciwko rosyjskim wojskom na Ukrainie (72% jest przeciw). Jeśli spojrzeć na inne badania socjologiczne reakcji Amerykanów na wojnę na Ukrainie i czy pomoc udzielana przez Stany Zjednoczone jest wystarczająca, większość z nich popiera politykę władz, a na początku inwazji na pełną skalę mówiła nawet o niewystarczającej pomocy.
Inne badanie przeprowadzone przez University of Maryland w dniach 16-22 marca również pokazuje podobne wyniki: chociaż większość Amerykanów sprzeciwia się wysyłaniu amerykańskich żołnierzy na Ukrainę (68% Republikanów i 62% Demokratów), 83% Amerykanów popiera zaopatrzenie ukraińskiego wojska w sprzęt, wśród których 82% Republikanów i 86% Demokratów. Również 89% respondentów popiera kontynuację wprowadzania surowych sankcji wobec Rosji. To znaczy, swoimi odpowiedziami Amerykanie faktycznie zaakceptowali politykę prezydenta USA wobec wsparcia Ukrainy, wystosowania sankcji oraz walki informacyjnej przeciwko Federacji Rosyjskiej.